Palniki - Zakład Produkcji Ekologicznych Kotłów Grzewczych Dziubarczyk

infolinia: +48 62 741 13 80 / +48 695 515 454

Palniki

Palnik STANDARDOWY

Palnik STANDARDOWY - palnik przystosowany do spalania eko groszku, miału oraz domieszek biomasowych. Jest zbudowany z transportera ślimakowego i retortowego paleniska. Dzięki transporterowi ślimakowemu paliwo samoczynnie transportowane jest do żeliwnej retorty. W retorcie następuje proces spalania przy udziale powietrza wdmuchiwanego przez wentylator nadmuchowy.

Palnik stosowany standardowo w kotłach.


Palnik ŻELIWNY

Palnik ŻELIWNY - palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Zastosowanie żeliwa wpływa na zmniejszenie głośności pracy podajnika i wykazuje mniejszą tendencję do przekazywania drgań na pozostałe elementy kotła. Żeliwo jest niewrażliwe na deformacje spowodowane temperaturą, co ma znaczenie w przypadku ślimaka, który podczas obniżenia paliwa w palenisku mocno się nagrzewa.

Palnik stosowany opcjonalnie w kotłach.


Palnik RYNNOWY

Palnik RYNNOWY - jest to palnik przeznaczony do spalania wszelkiego rodzaju paliw typu miał, eko groszek, pellet, owies. Charakteryzuje się tym że palenisko oraz deflektor wykonane są z bardzo dobrej jakości żeliwa sferoidalnego.

Palnik stosowany opcjonalnie w kotłach.


Motoreduktor ENERGOOSZCZĘDNY

Energooszczędny motoreduktor dla kotłów z podajnikami tłokowymi lub ślimakowymi. Silnik 30W i hipoidalna przekładnia, bieg wsteczny silnika. Bardzo cicha praca i wysoka jakość wykonania.